Poziv na roadshow: Razvoj i rast mreže prodajnih agenata u Turskoj

Vanjskotrgovinska/Spoljnotrgovinska komora Bosne i Hercegovine (VTK/STK BiH), USAID projekt razvoja održivog turizma u Bosni i Hercegovini (USAID Turizam) i Turistička organizacija Republike Srpske (TORS) u suradnji s Asocijacijom Turskih putničkih agencija (TURSAB) i Turkish Airlines-a pozivaju da se prijavite za nadolazeći roadshow koji će se održati u periodu od 10. do12.10.2022. godine u Istanbulu, Republika Turska.

Navedeni roadshow ima za cilj razvoj i rast BiH prodajne mreže kroz direktne poslovne susrete (B2B) s turskim odlaznim turoperatorima i putničkim agencijama. Roadshow će također obuhvatiti i prezentaciju Bosne i Hercegovine kao atraktivne destinacije kroz čitavu godinu.

Tko se može prijaviti?

Registracija je otvorena za sve registrirane dolazne putne agente i hotele s kategorizacijom 4 i 5 zvjezdica u Bosni i Hercegovini po načelu prvenstva ispunjavanja prijave do popunjavanja raspoloživih mjesta. Iz svake kompanije će biti prihvaćena prijava jednog predstavnika, a 10 kvalificiranih BiH trgovačkih predstavnika će biti izabrano po principu prve prijave.

Kriteriji za odabir

Pri odabiru kao kriterij se uzima u obzir pravni status prijavljenih, sudjelovanje na sličnim događajima kao i učinak u 2019. godini.

Kriterij za dolazne putničke agencije:
1. Registrirana kompanija s obnovljenom licencom za 2022. godinu
2. Najmanje 5 000 ostvarenih međunarodnih noćenja u 2019. godini
3. Sudjelovanje na najmanje 3 slična događaja ili sajma u zadnjih 5 godina
4. Podmirena članarina srodnoj turističkoj organizaciji (ukoliko se plaća na teritoriju s kojeg dolazi kompanija)
5. Podmirena članarina Vanjskotrgovinskoj/Spoljnotrgovinskoj komori BiH
Kriteriji za hotele:
1. Registriran hotel s obnovljenom licencom za 2022. godinu
2. Sudjelovanje na najmanje 3 slična događaja ili sajma u zadnjih 5 godina
3. Klasifikacija 4 zvjezdice ili više
4. Nema dugove za boravišne pristojbe (takse) prema povezanoj turističkoj organizaciji/asocijaciji
5. Podmirena članarina Vanjskotrgovinskoj/Spoljnotrgovinskoj komori BiH

Sljedeći koraci:

Zainteresirani sve dodatne infomacije, naknadu za sudjelovanje i prijavni obrazac mogu pronaći na linku u nastavku: https://www.surveymonkey.com/r/P56V2BZ
Rok za prijavu je četvrtak, 22.09.2022. godine do 17:00h . Odabir će biti izvršen do 23.09.2022.god.

Više informacija i detalja o roadshow-u možete dobiti OVDJE.