Poziv za nastup na sajmu PROWEIN 2025

Vanjskotrgovinska/Spoljnotrgovinska komora Bosne i Hercegovine (VTK/STKBiH), organizuje nastup proizvođača vina i alkoholnih pića iz Bosne i Hercegovine na sajmu PROWEIN 2025, koji će se održati u periodu od 16. – 18.03.2025. godine, u Dizeldorfu (Njemačka).

Sajam ProWein je već 30 godina najveći i najrelevantniji događaj u svijetu vina i alkoholnih pića i jedini je međunarodni sajam ove industrije koji obuhvata cijelo svjetsko tržište.

Od svog prvog izdanja okuplja vodeće svjetske proizvođače vina i alkoholnih pića, dok su posjetioci uglavnom distributeri, ugostitelji, hotelijeri, malopradavci, enolozi i vinski eksperti. Visok internacionalni karakter sajma izdvaja ProWein od drugih sajmova vinske branše.

Sajam ProWein 2024, koji je održan od 10. do 12. marta u Diseldorfu, okupio je vinske stručnjake iz cijelog svijeta iz sektora maloprodaje, veleprodaje i ugostiteljstva. Fokus je bio na oko 5.400 izlagača iz 65 zemalja, a zabilježena je i brojka od 47.000 registrovanih posjetilaca iz 135 zemalja.

Manifestacija traje ukupno tri dana tokom kojih se organizuje i veliki broj foruma, konferencija, sastanaka, prezentacija proizvoda i usluga, kao i promocija najnovijih trendova i inovativnih rješenja u segmentu vinske i alkoholne industrije.

Detaljne informacije o sajmu i prijavi učešća možete naći u Pozivnom pismu.

Ovim putem pozivamo sve kompanije koje se bave proizvodnjom vina i alkoholnih pića, a koje su zainteresovane da izlažu na ovom sajmu, da nam najkasnije do ponedeljka, 24.06.2024. godine dostave popunjen, potpisan i pečatom ovjeren Prijavni formular, kao i Sporazum o uslovima izlaganja na štandu BiH.

Kontakt osobe za dodatne informacije o učešću na sajmu su Stanislava Perišić, stručni saradnik u BHEPA-i (e-mail: stanislava.perisic@komorabih.ba i tel: 033 566 242) i Darko Pehar, sekretar Grupacije proizvođača vina BiH (e-mail: darko.pehar@komorabih.ba i tel: 036 333 651).