Održana radionica “Povlačenje bespovratnih sredstava iz EU fondova”

U organizaciji Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine održana je radionica “Povlačenje bespovratnih sredstava iz EU fondova” 13.02.2019. godine u Uredu Vanjskotrgovinske komore BiH u Banja Luci.

Radionica je nastala kao potreba privrede da se pojasni kako uspješno pripremiti prijavu za povlačenje sredstava iz evropskih fondova. Na radionici je istaknuto da se sredstva iz EU fondova nedovoljno koriste jer privrednici nisu pravovremeno informirani i ne postoji dovoljno znanja da se napiše projekat po standardima EU. Pored ostalog, prezentirani su načini, alati i metode uspješnog povlačenja bespovratnih sredstva iz EU fondova kao i otvoreni i najavljeni konkursi za privredne subjekte iz Bosne i Hercegovine.