Održana radionica „EU Horizont 2020-Instrument za MSP“

Vanjskotrgovinska komora Bosne i Hercegovine/Sektor za edukaciju u saradnji sa “European Training Academy” (ETA) organizirala je radionicu “EU Horizont 2020-Instrument za MSP”. Radionica se održala 24. i 25.09.2018. godine u prostorijama Vanjskotrgovinske komore BiH u Sarajevu.

U toku obuke prezentiran je program Evropske unije „Horizont 2020“ sa fokusom na SME instrument uključujući teme poput mogućnosti za finansiranje projekata u periodu 2018-2020 u okviru Horizonta 2020 odnosno SME instrumenta, strategije za dobijanje finansijskih sredstava, način ispunjavanja projektne aplikacije kao i primjere iz prakse. Radionica je posebno značajna jer do sada iz Bosne i Hercegovine nije bilo prijavljenih projektnih prijedloga u okviru SME instrumenta, koji pruža velike mogućnosti za finansiranje inovativnih projekata koji dolaze iz malih i srednjih preduzeća.

Predavač na radionici je bio ekspert Boško Nektarijević.