Održana 13. sjednica Odbora Udruženja

Na sjednici Odbora Udruženja prevoznika u međunarodnom i međuentitetskom drumskom prevoznu putnika Vanjskotrgovinske/Spoljnotrgovinske komore Bosne i Hercegovine, usvojen je okvirni Plan rada Udruženja za narednu godinu, kao i zaključak o predloženim državama sa kojima je neophodno održavanje sastanaka Mješovitih komisija.

Odbor Udruženja je razmatrao i zauzeo stav koji se odnose na aktuelne prijedloge prednacrta Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o međunarodnom i međuentitetskom drumskom prevozu i prednacrtu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o bezbijednostii saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini.

Članovi Odbora Udruženja istakli su da ne mogu prihvatiti predložene prednacrte propisa, jer je očigledno, da radne grupe koje su pripremale iste, nisu ni razmatrale, pa samim time ni uzele u obzir prijedloge za uređenje i unapređenje ovih oblasti, usvojene od strane Odbora i Skupštine Udruženja (dostavljane u više navrata), niti su u tim radnim grupama bili zastupljeni predstavnici Udruženja.