Održan webinar „Kako se izboriti sa korona krizom?“

Vanjskotrgovinska/Spoljnotrgovinska komora Bosne i Hercegovine u suradnji s KVP projektom, Privrednom komorom Srbije i CONFIDA Consulting, organizirala je webinar na temu „Kako se izboriti sa korona krizom?“, koji je 16.07.2020. godine održan putem Microsoft Teams platforme/aplikacije.

U okviru webinara prezentirana je tema „Pravni i ekonomski aspekti mjera donesenih za vrijeme pandemije COVID-19“, gdje su polaznici upoznati sa iskustvima Bosne i Hercegovine i Srbije u pogledu finansijskih i fiskalnih mjera usmjerenih na pomoć privredi i radnicima, administrativnim mjerama usmjerenim prema privrednicima, radnicima i građanima, te drugim mjerama.

Učešće na webinaru je bilo besplatno, a istom su prisustvovala 64 polaznika iz Bosne i Hercegovine i Srbije.