Neophodna promocija domaćih IT kompanija i njihovih rješenja

Sjednica Odbora IKT Asocijacije Vanjskotrgovinske/Spoljnotrgovinske komore Bosne i Hercegovine, 21. po redu, održana je on line 29.09.2022.godine. Članovi Odbora su usvojili Plan rada za 2023. godinu i razmatrali brojna pitanja koja se direktno tiču uslova privređivanja IT kompanija u Bosni i Hercegovini.

Osvrćući se na problematiku digitalizacije bh. privrede istaknuto je da postoje brojni nedostaci u većini oblasti i da je neorganizovan pristup u sprovođenja procesa digitalizacije od strane nosilaca vlasti.  Takođe, ukazano je i na to da ne postoji institucionalni okvir koji bi finasijski podržao unapređenja sektora malih i srednjih preduzeća.

Zauzet je stav da se značajnije mora raditi na promociji i predstavljanju domaćih IT kompanija i njihovih rješenja, kako na domaćem tako i na inostranom tržištu,  organizovanim nastupima na relevantnim sajmovima, forumima i konferencijama.