Festival vrhunskih vina „BLAŽ Enology 2021“, 26.08.2021.

Peti po redu Festival vrhunskih vina „BLAŽ Enology 2021“ održat će se u četvrtak 26. kolovoza 2021. godine u Sport Centru Međugorje.

Pokrovitelji festivala su Vanjskotrgovinska komora Bosne i Hercegovine, USAID, Vlada Hercegovačko-neretvanske županije, Turistička zajednica HNŽ-a, Općina Čitluk, HT Eronet, Radiopostaja Mir Međugorje, Wine Hotel Cesarica, Hotel Grande Casa, te Sportski Centar Međugorje.

Posjetitelji će imati priliku kušati ponajbolje od hercegovačkih vina koja će im ponuditi tridesetak vinara iz Hercegovine: Vinarija Brkić, Vinarija Čitluk, Carska Vina Grgo Vasilj, Vinarija Buntić, Vinarija Dodig, Vinarija Petrus, Vinarija Begić, Podrumi Andrija, Podrum Ostojić, Vinarija Marjanović, Vinarija Škegro KRŠ, Vinarija Nuić, Daorson Vina, Vinarija Vilinka, Vinarija Tolj, Vinarija Rubis, Vinarija Matić, Vinarija Keža, Hercegovina Produkt, Hepok, Obiteljski Podrum Sušac, Vinarija Vukoje, Vinarija Mata, Vinarija Milas, Vinarija Lug, Vinarija Zadro te gost iz Italije, Adriano Adami.

U sklopu aktivnosti BLAŽ Enology 2021., jučer je u Wine Hotel Cesarica Međugorje, održan I. stupanj sommelierstva s Draženom Šunjićem, WSET, na kojem je sudjelovao dopredsjednik Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine dr. sc. Vjekoslav Vuković i tajnik Grupacije proizvođača vina u BiH Darko Pehar.

Dražen Šunjić, edukator s londonskom adresom je i ove godine podučavao ugostitelje i njihovo osoblje sve o vinima, te na zanimljiv način približio svjetska iskustva i nove trendove industrije ugostiteljskom sektoru.

[wds id=”29”]