Dopredsjednik Vuković u posjeti kompanijama u Orašju

U okviru planiranih posjeta bosanskohercegovačkih kompanija utvrđenih programom rada za 2023. godinu, dopredsjednik Vanjskotrgovinske/Spoljnotrgovinske komore Bosne i Hercegovine dr.sc. Vjekoslav Vuković boravio je u Orašju te je tom prilikom, zajedno sa g. Markom Maskaljevićem, zastupnikom Skupštine Komore, obišao dvije velike investicije u realizaciji kompanija Union food i Yimor od kojih jedna pokreće proizvodnju tortilja, kasnije i kukuruznog čipsa, a druga sladoleda. Očekuje se da oba pogona pokrenu proizvodnju do kraja tekuće godine, a u pitanju su značajne investicije koje će veliki dio proizvoda plasirati van granica Bosne i Hercegovine.

Dopredsjednik se takođe sastao i sa ministrom gospodarstva, rada i prostornog uređenja Posavske županije, g. Dragutinom Živkovićem sa kojim je razgovarao o investicionim potencijalima iz oblasti poljoprivredno prehrambene industrije, prekograničnim projektima, te drugim pitanjima od interesa za gospodarstvenike ovog područja.