Predstavnici VTK/STK BiH na Poslovnom forumu: Francuska – Zapadni Balkan

Potpredsjednik Vanjskotrgovinske/Spoljnotrgovinske komore Bosne i Hercegovine Zdravko Marinković i direktor Sektora privrede Ognjenka Lalović učestvuju na dvodnevnom forumu „Francuska – Zapadni Balkan: proizvodnja, lanci snabdijevanja i ESG prakse” u Beogradu.

Poslovni forum je organizovala Francusko-srpska privredna komora u saradnji sa Ambasadom Francuske u Beogradu i savjetnicima Francuske za vanjsku trgovinu, a Forum su otvorili ministar unutrašnje i spoljne trgovine Srbije Tomislav Momirović i ambasador Francuske u Srbiji Pjer Košar.

Prvog dana Foruma, direktor Sektora privrede Ognjenka Lalović je učestvovala na panelu „Zapadni Balkana kao centar proizvodnje i snabdijevanja za Evropu i šire“ .

Forum je okupio francuske kompanije i kompanije iz šest zemalja Zapadnog Balkana (Bosna i Hercegovina, Srbija, Crna Gora, Sjeverna Makedonija, Albanija i Kosovo).

Učesnici događaja imali su priliku da učestvuju na okruglim stolovima, konferencijama i b2b sastancima, organizovanim s ciljem uspostave dijaloga između francuskih kompanija i onih sa Zapadnog Balkana i jačanja regionalne saradnje.