Podrška VTK/STK BiH kompaniji ZP Komerc

Rukovodstvo Vanjskotrgovinske/Spoljnotrgovinske komore Bosne i Hercegovine prisustvovalo je svečanom otvaranju savremene klaonice kompanije ZP Komerc Vršani i tom prilikom uputilo iskrene čestitke, te dalo podršku ovom značajnom projektu.

Kompanija trenutno zapošljava dvjesta radnika, dok će u novoj klaonici površine 5.600 m2, posao dobiti još pedeset radnika. Posebno raduje činjenica da je, prema rječima vlasnika Ljubiše Rosića, ovo tek početak prodora na evropsko i arapsko tržište, te da kompanija ZP Komerc planira unapređivati svoje poslovanje, a samim tim i kreirati prostor za nova radna mjesta. Inače, ZP Komerc je jedina mesna industrija u Republici Srpskoj koja je nedavno u krugu fabrike instalirala spalionicu za uništavanje klaoničkog otpada.

Komora izražava nadu da će kompanija ZP Komerc nastaviti ostvarivati pozitivne rezultate, kao i da će u skorijoj budućnosti biti još ovakvih i sličnih događaja koji će direktno doprinjeti poboljšanju ekonomskih prilika u Bosni i Hercegovini.