Održan sastanak predstavnika VTK BiH i MIP BiH

Dopredsjednik Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine, dr.sc. Vjekoslav Vuković održao je sastanak sa mr.sc. Josipom Brkićem, zamjenikom ministra vanjskih poslova Bosne i Hercegovine.

Tijekom sastanka dopredsjednik Vuković je predstavio ulogu i aktivnosti Vanjskotrgovinske komore BiH te stavio na raspolaganje njene kapacitete za pružanje potrebnih informacija i kvalitetnu promociju gospodarstva Bosne i Hercegovine  u svijetu.

Vanjskotrgovinska komora BiH ima uspostavljenu dugogodišnju suradnju s Ministarstvom vanjskih poslova BiH. Na sastanku se razgovaralo o načinima unaprjeđenja dosadašnje prakse, u smislu održavanja redovnih sastanaka predstavnika MVP i VTK BiH s ciljem kvalitetnije pripreme predstavnika BiH na međunarodnim skupovima i promociji BiH u svijetu.

Zamjenik ministra, g. Brkić je naglasio važnost razmjene informacija i kvalitetne suradnje dviju institucija međusobno, ali i s ostalim institucijama Bosne i Hercegovine. Također, g. Brkić je istaknuo svoju podršku aktivnostima VTK BiH posebno u domeni ekonomske diplomacije, te pozdravio praksu obaveznih sastanaka BiH novoimenovanih diplomata i predstavnika VTK BiH prije stupanja na dužnost.

Prigodnim poklonom dopredsjednik Vjekoslav Vuković simbolično je ukazao na čvrsto opredjeljenje VTK BiH da gradi mostove uspješne suradnje te zajedno sasvim relevantnim institucijama u Bosni i Hercegovini teži ostvarenju zajedničkog cilja, odnosno jačanju ekonomije i poboljšanju prezentiranja Bosne i Hercegovine u svijetu.