Festival „Rakije Srpske“ okupio preko 40 domaćih destilerija

Potpredsjednik Vanjskotrgovinske/Spoljnotrgovinske komore Bosne i Hercegovine Zdravko Marinković i direktor Sektora privrede Ognjenka Lalović prisustvovali su otvaranju prvog festivala rakija „Rakije Srpske“ u Laktašima, koji je okupio više od 40 domaćih destilerija koje su predstavile više od 200 različitih vrhunskih rakija.
Na otvaranju je istaknuto da je posljednjih decenija vidljiv pomak na unapređenju proizvodnje i podizanju kvaliteta voćnih destilata u Republici Srpskoj, čime je stvoren osnov za značajniju valorizaciju i afirmaciju ovog proizvoda na domaćem i inostranom tržištu. Organizovanje prvog ovakvog festivala, prema riječima organizatora, predstavlja jedan vid doprinosa nastojanjima da se napravi pomak u tom pogledu, s obzirom na veliki ekonomski potencijal rakije kao proizvoda.
Među učesnicima Festivala su  i neke destilerije koje su učestvovale u promotivnim aktivnostima VTK/STK BiH, među kojima su i sajmovi u inostranstvu, te destilerije koje izvoze i na tržište NR Kine.
Prvi festival organizovali su Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, Privredna komora Republike Srpske i Grad Laktaši.