CONNECTO 2024- konferencija koja povezuje domaće poduzetnike i dijasporu

Predsjednik Vanjskotrgovinske/Spoljnotrgovinske komore Bosne i Hercegovine dr.sc. Vjekoslav Vuković sudjelovao je na konferenciji CONNECTO 2024 u Mostaru koju je organizirao INTERA Tehnološki Park, uz potporu GIZ-a (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) kroz BOOST Projekt, sufinanciran od Europske unije i Vlade SR Njemačke kroz projekt EU4DigitalSME, kao i Europske unije i Enterprise Europe Networka (EEN), čiji je član i Vanjskotrgovinska komora BiH.

Događaj CONNECTO 2024, koji je otvoren 25. i traje do 27. lipnja, okupio je više od 280 poslovnih ljudi iz 29 zemalja regije, Europe i svijeta, a konferenciju su otvorili gradonačelnik Mostara Mario Kordić i ministar komunikacija i prometa BiH Edin Forto.

Konferencija je organizirana s ciljem izgradnje mostova između potencijala bosanskohercegovačke dijaspore i poslovnih ljudi iz Bosne i Hercegovine. Ova inicijativa, kako su istakli organizatori, usmjerena je na poticanje razvoja kroz zajedničke investicije, dijeljenje znanja i otvaranje novih mogućnosti za suradnju na zahtjevnim globalnim tržištima, te stvaranju prilika koje će omogućiti Bosni i Hercegovini da postane važan igrač na međunarodnoj ekonomskoj sceni.

Ovogodišnji program obilovao je inspirativnim govorima i panel-raspravama, a neizostavni dio konferencije bili su i B2B susreti koji su pružili priliku za izravnu komunikaciju između domaćih i poduzetnika iz dijaspore, potencirajući konkretna partnerstva i projekte.

Više informacija o događaju, kao i sudionicima poslovnih susreta, dostupno je ovdje.