Potpredsjednik Vuković i zvanično član Upravnog odbora Eurokomore

Generalna skupština Eurokomore juče je u Briselu verifikovala izbor članova Upravnog odbora Eurokomore za 2019. godinu čime je potpredsjednik Vanjskotrgovinske/Spoljnotrgovinske komore BiH dr.sc. Vjekoslav Vuković i zvanično postao član Upravnog odbora. Potpredsjednik Vuković je ponovio opredjeljenost za jačane međusobne saradnje između komora članica Eurokomore, te, kao novoimenovani član Upravnog odbora, istakao da će se ispred Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine kroz svoje buduće aktivnosti zalagati za sve mogućnosti zajedničkog rada, promovisanja regiona ali i promovisanja Bosne i Hercegovine, njene industrije i privrede. Takođe je izrazio zahvalnost predsjedniku Leitlu i kolegama iz regiona na pruženoj podršci i ukazanom povjerenju.

Potpredsjednik Vuković je u okviru svoje posjete održao sastanak i sa šefom Misije Bosne i Hercegovine u Briselu, Nj.E. Lidijom Topić sa kojom je razgovarao o mnogim pitanjima od značaja za jačanje pozicije Bosne i Heregovine ukazujući prvenstveno na probleme sa kojima se BiH suočava, a koji bi mogli biti rješeni uz pomoć nadležnih tijela Evropske unije. Iskazana je spremnost kako Komore, tako i Misije BiH u Briselu da se zajedničkim radom i aktivnostima doprinese unapređenju imidža Bosne i Hercegovine,ali i njenih proizvoda i usluga.