Održan sastanak članova tima Adripass projekta i predstavnika relevantnih institucija

U organizaciji Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine i Ministarstva komunikacija i transporta Bosne i Hercegovine, održan je radni sastanak sa predstavnicima Uprave za indirektno oporezivanje BiH, Granične policije BiH i Ministarstva saobraćaja i veza RS.

Na sastanku su se analizirali prikupljeni podaci sa cestovnih i željezničkih graničnih prijelaza u Bosni i Hercegovini, a za potrebe projekta ADIRPASS gdje je Vanjskotrgovinska komora BiH partner.

Osnovni cilj Vanjskotrgovinske komore BiH u učešću u ADRIPASS projektu je istraživanje o preprekama transportne infrastrukture koje ometaju ekonomski razvoj u zemlji, a direktno je povezan sa fizičkim i nefizičkim uskim grlima na TEN-T mreži prema zapadnom Balkanu.

Na sastanku su dogovoreni daljnji koraci i aktivnosti koje je potrebno sprovesti, a u cilju realizacije zadataka projekta.